Alienware x16 R2
- Intel Core Ultra 9 185H
- NVIDIA GeForce RTX 4080 (Laptop, 175W)
- 16.0", WQXGA (2560 x 1600), 240 Hz, IPS
- 2000GB SSD
- 32GB RAM
- 2.66 kg (5.9 lbs)
Recenzja
Alienware x16 R2 dogłębna recenzja
Istnieje duże zapotrzebowanie na cienkie laptopy w każdej klasie cenowej. Obecnie wielu użytkowników chce posiadać kompaktowy i wydajny laptop. Alienware postarał się stworzyć taki laptop, oferując model x16 R2. Jest to niesamowicie cienka i wyjątkowo wyglądająca maszyna, którą można również zamówić z kartą graficzną GeForce RTX 4090.Jest jednak pewien niuans. Ponieważ procesory Raptor Lake-H i HX 13. i 14. generacji rozpraszają mnóstwo ciepła, nie nadają się do tak smukłego profilu. Dlatego ten notebook można znaleźć z procesorami Meteor Lake-H. Te wydajne układy są preferowanym wyborem dla smukłych notebooków. Do wyboru jest Core Ultra 7 155H o mocy 28 W i Core Ultra 9 185H o mocy 45 W. Opierając się na naszych poprzednich testach, nie uważamy procesorów 28 W za odpowiednie dla kart [...]
Przeczytaj pełną recenzję
Pros
- Solidna konstrukcja klasy premium
- Cienki profil (18,57 mm)
- Chłodzenie komorą parową + ciekły metal dla matryc CPU i GPU (dla laptopów opartych na RTX 4080 i 4090)
- Wysokie częstotliwości CPU przy długim obciążeniu (3,44 GHz / 3,29 GHz taktowanie rdzeni P i E)
- Szerokie kąty widzenia + rozdzielczość 1600p (AUO3CA2)
- Szybki czas reakcji pikseli wynoszący 7 ms (AUO3CA2)
- Bez PWM (AUO3CA2)
- Maksymalna jasność 338 nitów + częstotliwość odświeżania 240 Hz (AUO3CA2)
- 100% pokrycie palety sRGB i DCI P3 + dokładne kolory dzięki profilowi "Design and Gaming" (AUO3CA2)
- 2x gniazda M.2
- Podkładki termiczne pod dyski SSD i kartę Wi-Fi
- Świetna klawiatura Cherry (opcja)
- Precyzyjny podświetlany szklany touchpad (opcja)
- Nowoczesny wybór portów, które są w całości umieszczone z tyłu
- Wentylatory nie są głośne w trybie "Performance"
- Niski poziom hałasu i GPU TGP o mocy 118 W w trybie "Cichy"
- Aplikacja Alienware Command Center jest pełna przydatnych dodatków
- NVIDIA Advanced Optimus, G-Sync + przełącznik MUX
- Opcjonalny czytnik linii papilarnych i kamera internetowa na podczerwień
- Szybki dysk NVMe 4. generacji (1 TB SK Hynix PC811)
Cons
- Wysoka cena
- Przylutowana pamięć RAM i brak gniazd na dyski SSD 5. generacji
- Bardzo wysokie temperatury pamięci VRAM - 110ºC, co prowadzi do dławienia TGP
- Krótka żywotność baterii
Demontaż, konserwacja i opcje modernizacji
Otwieranie urządzeniaOdkręć 6 śrub z łbem krzyżakowym mocujących dolny panel. Śruby na środku i na dole są zabezpieczone i lekko podniosą prawie połowę panelu, ułatwiając proces demontażu. Całkowicie podważ boki i przód panelu. Unikaj podważania tylnej części. Podnieś przód metalowej płyty, przesuń ją do przodu i unieś z dala od obudowy.Więcej informacji: Oto jak dolna płyta wygląda od wewnątrz.Wyjmowanie akumulatoraOdłącz akumulator, wyciągając złącze z płyty głównej. Odkręć 4 śruby z łbem krzyżakowym mocujące baterię do podstawy. Podnieś baterię, a[...]
Czytaj więcej
Wyświetlacz: 16-inch, 2560 x 1600, IPS
- Nazwa
- AUO RHJNF-B160QAN (AUO3CA2)
- Przekątna
- 16"
- Gęstość pikseli
- 188.68 ppi
- Jasność
- 338 cd/m2
- sRGB
- 100%
- Typ Panelu
- IPS
- Rozdzielczość
- 2560 x 1600
- Staje się "Retina" od
- 18 inches (46 cm)
- Kontrast
- 1090:1
- dE Color Checker
- 2.2 0.6
Kup nasze profile dla AUO RHJNF-B160QAN (AUO3CA2)
Oprócz otrzymywania wydajnych i przyjaznych dla zdrowia profili, kupując produkty LaptopMedia, wspierasz również rozwój naszych laboratoriów, w których testujemy urządzenia w celu tworzenia jak najbardziej obiektywnych recenzji.

Office Work
Office Work powinien być używany głównie przez użytkowników, którzy spędzają większość czasu patrząc na teksty, tabele lub po prostu przeglądając internet. Ten profil ma na celu zapewnienie lepszej wyrazistości i klarowności poprzez utrzymanie płaskiej krzywej gamma (2.20), natywnej temperatury barwowej i percepcyjnie dokładnych kolorów.

Design and Gaming
Ten profil jest przeznaczony dla projektantów, którzy pracują z kolorami zawodowo, a także do gier i filmów. Design and Gaming wykorzystuje panele wyświetlaczy do granic ich możliwości, czyniąc je tak dokładnymi, jak to tylko możliwe w standardzie sRGB IEC61966-2-1 dla stron internetowych i telewizji HD, przy punkcie bieli D65.

Health-Guard
Health-Guard eliminuje szkodliwą modulację szerokości impulsu (PWM) i redukuje negatywne niebieskie światło, które wpływa na nasze oczy i ciało. Ponieważ jest on dostosowany do każdego panelu, udaje mu się utrzymać percepcyjnie dokładne kolory. Health-Guard symuluje papier, dzięki czemu nacisk na oczy jest znacznie zmniejszony.

![[Październik 2026] Najlepiej sprzedające się marki laptopów na Amazon Global – Apple osiąga największe przychody, choć HP oferuje najwięcej modeli](https://laptopmedia.com/wp-content/uploads/2026/11/GLOBAL-Best-Brands-400x225.jpg)
![[Październik 2026] Amazon Global: 10 najlepiej sprzedających się laptopów – Apple dominuje na światowym rynku, a MacBook Air 13 z układem M5 zajmuje pierwsze miejsce](https://laptopmedia.com/wp-content/uploads/2026/11/Best-Selling-Laptops-GLOBAL-Top-10-400x225.jpg)
![[Październik 2026] Amazon Global: 10 najlepiej sprzedających się laptopów do gier – HP Victus 15 zajmuje pierwsze miejsce, a w globalnej sprzedaży dominują przystępne cenowo konfiguracje](https://laptopmedia.com/wp-content/uploads/2026/11/Best-Selling-Gaming-Laptops-GLOBAL-Top-10-400x225.jpg)
![[Październik 2026] Światowy ranking najlepiej sprzedających się układów graficznych do laptopów na Amazonie — Apple M5 dominuje, a RTX 5060 firmy NVIDIA prowadzi wśród dedykowanych układów graficznych w październiku 2026](https://laptopmedia.com/wp-content/uploads/2026/11/Best-Selling-GPUs-GLOBAL-Top-10-400x225.jpg)
![[październik 2026] Globalny ranking najlepiej sprzedających się procesorów do laptopów na Amazonie – M5 Apple’a dominuje, a Intel i AMD rywalizują o resztę rynku](https://laptopmedia.com/wp-content/uploads/2026/11/Best-Selling-CPUs-GLOBAL-Top-10-400x225.jpg)
